O PIVOVARU
Jsme farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví kouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku. Vizí je vařit pivo z kvalitních surovin, zákazníkům ho dodávat v nejlepší kvalitě a být k dostání nejen v ČR. Toho chceme dosáhnout především skrze naše bohaté zkušenosti v gastronomii, farmářství a marketingu.

Jak to celé bylo


Na začátku této pivní cesty stojíme dvě rodiny – Sochorovi a Sladkých. Společně jsme tak v roce 2018 odstartovali rodinný projekt – pivovar Zlatá kráva. Vaříme spodně i svrchně kvašená piva a speciály pod taktovkou naší sládkové Žanety Petružálkové.

Kořeny budovy pivovaru Zlatá kráva sahají až do druhé poloviny 19. století, kde na tomto místě původně stával Turkův pivovar. V roce 1938 objekt dokonce sloužil jako stáčírna plzeňského pivovaru. Chátrající budovu jsme koupili od původního majitele Ferdinanda Jiskry, který ve svých 84 letech dohlížel na první uvařenou várku piva Zlatá kráva. Na jeho počest se teď vaří polotmavá 13 Jiskra.

Areál pivovaru


3. Prosince 2018 se veřejnosti otevřel zrekonstruovaný pivovar, jehož historie sahá až do roku 1876. Pivovaru, který se nachází pod zámkem Zelená hora, vévodí 1000l varna. Součástí je také šalanda, salónek a původní klenbové ležácké sklepy a sklady. Roční výstav je 2500 hl. V pivovaru vaříme spodně i svrchně kvašená piva a speciály, které stáčíme do skleněných lahví a sudů 20 l, 30 l a 50 l.

PIVA


Jsme farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví kouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku.

PROZKOUMAT

FIREMNÍ AKCE, SVATBY


Pivovar je vhodný pro nejrůznější eventy. Uspořádejte u nás firemní akci, svatbu, oslavu nebo třeba třídní sraz a užijte si prostory nově zrekonstruovaného industriálního pivovaru v klidném Nepomuku. Můžete využít našich prostor, cateringu, ubytování, služeb wellness a pivních lázních a zorganizujeme Vám doprovodný program jako např. vaření piva, exkurze pivovaru, farmy, nebo vám zorganizujeme akci na klíč. Poptávky prosím směřujte na recepce@pivnihotel.cz.

cs_CZ